«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining Call sentr raqami — +998 (55) 500-5545 ishga tushdi. Dastlab qo‘ng‘iroqni vertual operator — robot qabul qilib, o‘zbek va rus tillarida «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyati haqida qisqacha ma'lumotlardan voqif etadi.
So‘ng robot iste'molchilarga elektr ta'minoti, jumladan “aqlli hisoblagich”lar, mahallalardagi simyog‘och va transformatorlar yuzasidan taklif, shikoyat yoki arizalar mavjud bo‘lsa, turdosh tashkilot — «Hududiy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining iste'molchilar uchun maxsus tashkil etilgan Call sentr qisqa raqamlari — 1154 raqamiga qo‘ng‘iroq qilishni tavsiya etadi.
Shu o‘rinda bir narsani alohida ta'kidlash lozimki, elektr ta'minotiga O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligi tizimidagi bir nechta tashkilotlar mas'ul bo‘lsa-da, iste'molchilar bilan bevosita shartnomalar tuzish hamda o‘zaro hisobdorlik yuritish, shuningdek, past kuchlanishli tarmoqlarni rivojlantirish, simyog‘och va transformatorlar o‘rnatish, shu bilan birga, ko‘plab boshqa xizmat turlarini ko‘rsatish “HUDUDIY ELEKTR TARMOQLARI” AJning vakolatlariga kiradi.
«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyati — mamlakatimizda ishlab chiqarilgan va qisman qo‘shni respublikalardan import qilmnayotgan elektr energiyasini past kuchlanishli tarmoqlarga yetkazib berish, energotizim barqarorligini saqlash; «Issiqlik elektr stansiyalari»  hamda «O‘zbekgidroenergo» aksiyadorlik jamiyatlari esa generatsiya — elektr energiyasini ishlab chiqarish; boshqa neft-gaz yo‘nalishidagi tashkilotlar esa tabiiy gaz, yerosti gazi, ko‘mir va boshqa neft mahsulotlarini elektr energiyasi ishlab chiqarish jarayoniga yetkazib berish bilan shug‘ullanadi.  O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligi esa sohada strategiyani belgilash, istiqbolli rejalar amalga oshirilishini muvofiqlashtiruvchi yuqori organ hisoblanadi.
«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining YAGONA, ISHONCH va DEVONXONA raqamlariga asosan turdosh tashkilot — «Hududiy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatiga tegishli  masalalari bilan qo‘ng‘iroq qilishadi. So‘nggi paytlarda «Hududgazta'minot» aksiyadorlik jamiyati vakolatlari doirasidagi masalalar to‘g‘risida ham ko‘plab qo‘ng‘iroqlar qayd etilmoqda.
«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining Call sentr raqami — +998 (55) 500-5545 yuqorida zikr etilgan masalalarni qisqa bayon qilgach, qo‘ng‘iroq egasiga operator bilan bog‘lashni taklif etadi va robot avval Yagona raqam, so‘ng Ishonch va Kanselyariya raqamlari bilan bog‘laydi.
QO‘SHIMCHA MA'LUMOTLAR:
«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining asosiy ish vazifalari, Hukumat qarorlariga muvofiq amalga oshirayotgan investitsiya loyihalari, ta'mirlash-tiklash — modernizatsiya-rekonstruksiya hamda qurilish-montaj ishlari haqida batafsilroq ma'lumotlar bilan tanishish istagida bo‘lsangiz Aksiyadorlik jamiyatining rasmiy veb-saytida e'lon qilingan "TAHLIL VA TAQQOS: 2019-yilning ikkinchi yarmidan 2021-yilning ikkinchi yarmigacha" nomli havolalar jadvalida berilgan maqola, bayonot, xabar va ma'lumotlar bilan tanishishingiz mumkin.
Ўзбек тилида: https://www.uzbekistonmet.uz/uz/lists/view/1288
O‘zbek tilida: https://www.uzbekistonmet.uz/uz/lists/view/1288
Batafsil: https://t.me/uzmetaxborotxizmati/7914
Aziz fuqarolar, hurmatli iste'molchilar!
«O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyatining uzbekistonmet.uz veb-saytida O‘zbekiston Respublikasining xaritasi shaklida infografika ma'lumotnoma-jadvali joylashtirilgan bo‘lib, qaysi hududni belgilasangiz, o‘sha hududdagi Magistral elektr tarmoqlari filiali haqidagi ma'lumotlarni olish imkoniyatingiz paydo bo‘ladi.
Ma'lumotnomada telefon raqamlari ham ko‘rsatilgan bo‘lib, mutaxassislar sizni qiziqtirgan savollarga, ya'ni yuqori kuchlanishli elektr tarmoqlariga bevosita aloqador savol, taklif, shikoyat-ariza va fikr-mulohazalarga javob berishadi.

Запущен новый номер телефона доверия (Колл-центр) АО "Национальные электрические сети Узбекистана" — +998 (55) 500-5545
• 11956
Запущен в эксплуатацию новый номер телефона доверия Колл-центра АО «Национальные электрические сети Узбекистана»  —  +998 (55) 500-5545.  Первоначально звонок будет принимать Колл-центр оператор  — робот, который предоставит краткую информацию об АО «Национальные электрические сети Узбекистана» на узбекском и русском языках.
Затем робот советует потребителям позвонить на короткий номер колл-центра — 1154 АО «Региональные электрические сети»,   если есть предложения, жалобы или заявки по электроснабжению абонентов, в том числе вопросы про установки «умных счетчиков», и трансформаторов в регионах.
Следует отметить, что хотя несколько организаций в Министерстве энергетики Республики Узбекистан несут ответственность за электроснабжение, но к заключению прямых договоров и ввести взаимную отчетность с потребителями, а также развитие низковольтных сетей, монтаж счётчиков  и трансформаторов, а также оказания многих других услуг входит в компетенцию АО «Региональные электрические сети».
АО «Национальные электрические сети Узбекистана» — поставка электроэнергии, вырабатываемой в стране и частично импортируемой из соседних стран, а также регулировка балансирования и безопасность в энергосистеме — поддержание устойчивости энергосистемы;
АО «Тепловые электростанции» и АО «Узбекгидроэнерго» — выработка электроэнергии. А нефтегазовые компании страны занимаются поставками природного и подземного газа, угля и других нефтепродуктов для выработки электроэнергии.
Министерство энергетики Республики Узбекистан является координирующим органом, определяющим стратегию в энергетической сфере и реализацию долгосрочных стратегических планов.
Чаще всего по номерам ЕДИНЫЙ, и телефон ДОВЕРИЯ, а также номеру Канцелярии АО "Национальные электрические сети Узбекистана" звонят с вопросами, касающимися организации АО «Региональные электрические сети». В последнее время было много звонков по вопросам входящим в компетенцию АО «Худудгазтаъминот».
Номер Колл-центра АО «Национальные электрические сети Узбекистана» - +998 (55) 500-5545 после краткого описания вышеперечисленных вопросов предлагает соединить с оператором посредством нажатия цифры 0, после этого вам ответит оператор и вы сможете задать ему интересующие вас вопросы, касающиеся деятельности нашего Акционерного общества.
Более подробную информацию об основной деятельности АО «Национальные электрические сети Узбекистана», инвестиционных проектах, реализуемых в соответствии с постановлениями правительства, о текучих и капитальных ремонтах энергообъектов, о работах модернизации и реконструкции, строительно-монтажных работах, можете ознакомиться со специальной статьей на официальном сайте uzbekistonmet.uz.
https://www.uzbekistonmet.uz/uz/lists/view/1288
Подробно: https://t.me/uzmetaxborotxizmati/7914
Уважаемые граждане, уважаемые потребители! На сайте АО «Национальные электрические сети Узбекистана» uzbekistonmet.uz есть инфографика-таблица в виде карты Республики Узбекистан, где можно выбрать филиалы Магистральных электрических сетей в данной местности. В справочнике также есть номера телефонов, и специалисты ответят на ваши вопросы,  предложения, жалобы и комментарии, непосредственно связанные с высоковольтными линиями электропередач.