Yuqori malakali transformatsiya bo‘yicha boshqaruv raisining o‘rinbosari lavozimiga tanlov e'lon qilinadi
O‘zbekiston Respublikasi hukumati va “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ (transportirovka operatori) yuqori malakali mutaxassislarni ishga qabul qilish uchun tanlovi nomzodlar o‘zi haqidagi ma'lumotlar (rezyumelar)ni taqdim etishi so‘raladi.
“O‘zbekenergo” AJ 3 ta alohida AJlarga bo‘linganligidan so‘ng integratsiyalangan elektr energetika kompaniyasining (generatsiya, uzatish va tarqatish) bo‘linishi natijasida O‘zbekiston hukumati “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ rahbariyatini qo‘llab-quvatlash maqsadida (elektr energiyasini uzatish bo‘yicha) xalqaro ekspertlikka nomzod izlamoqda. Tavsiya etilayotgan ekpert konsultant transformatsiya bo‘yicha boshqaruv raisining o‘rinbosari lavozimiga tayinlanlanishi ko‘zda tutilgan.
Nomzod biznesni tashkil etishni o‘z ichiga olgan holda transportirovkaning samarali tashkil etilishi va ishga tushirishga yordam berishi, barcha iqtisodiy va moliyaviy faoliyatni rejalashtirish, amalga oshirish, boshqarish va nazorat qilishlariga javobgar bo‘ladi.
Tavsiya etilayotgan lavozim uchun minimal texnik talablarni belgilovchi ma'lumot doirasida taqdim etiladigan texnik topshiriqlar batafsil bayon qilinadi.
2. Keltirilgan lavozimga faqat yuqori malakali mutaxassislar munosib ko‘riladi. Shaxsiy konsultantlarni tanlab olish, tartib-qoidalarida “Davlat xaridlari yo‘riqnomalari”ni bilishi belgilangan.
3. Sizning taqdim etayotgan ma'lumotingizda (rezyumeda) tanlangan lavozimlar va siz to‘g‘ringizda rus tilida batafsil ma'lumot bo‘lishi lozim.
4. Tavsiya yetilgan vazifani bajarish uchun zarur bo‘lgan malaka va tajriba:
Malaka va ko‘nikmalar:
• Energetika sohasini bilishi hamda iqtisodiyot va moliya yoki biznes boshqaruvi bo‘yicha oliy ma'lumot ega bo‘lishi;
• 15 yillik ish tajribasi, shu jumladan korporativ moliya va iqtisodiyot sohasida rahbarlik lavozimlarida kamida 7 yillik ish staji;
• Ingliz, rus va o‘zbek tillarida bemalol gaplasha olishi.
Umumiy professional tajriba:
• Boshqarish qobiliyati, jamoaviy muvofiqlashtirish va muloqot qobiliyatlari;
• O‘zaro tushunish va xodimlar bilan yaxshi mehnat munosabatlarini o‘rnatish qobiliyati.
Maxsus professional tajriba:
• O‘zbekiston moliya va energetika sohasini bilishi lozimligi;
• Elektr energiyasi tizimini, shu jumladan dispetcherlik va elektr energiyasini uzatish to‘g‘risida ma'lumotga egaligi;
• Tegishli vositalar va tizimlarni sotib olish, amalga oshirish va ulardan foydalanish bilan bog‘liq bir qator yo‘nalishlarda ish tajribasiga ega bo‘lishi, (yeRP-korxona resurslarini rejalashtirish tizimi va boshqalar).
5. Hujjatlar elektron tarzda qabul qilinadi: hujjatlar quyidagi elektron pochta manziliga yuborilishi kerak info@uzbekistonmet.uz
“O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari "AJ suhbat komissiyasi
100084, O‘zbekiston, Toshkent, Osiyo ko‘chasi, 42-uy.
7. Axborot va tushuntirishlar berish bo‘yicha qo‘shimcha so‘rovlar yuqorida ko‘rsatilgan 7-bandga ko‘ra muddati kamida 3 kun oldin amalga oshirilishi lozim:

ЗАПРОС НА ВЫРАЖЕНИЕ ЗАИНТЕРЕСОВАННОСТИ ПО ОТБОРУ ВЫСОКОКВАЛИФИЦИРОВАННОГО ЭКСПЕРТА НА ДОЛЖНОСТЬ ЗАМЕСТИТЕЛЬ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ ПРАВЛЕНИЯ ПО ТРАНСФОРМАЦИИ, ЦИФРОВИЗАЦИИ И ИНФОРМАЦИОННЫМ ТЕХНОЛОГИЯМ
1. Правительство Республики Узбекистан (далее-Правительство) и
АО «Национальные электрические сети Узбекистана» (Оператор транспортирующей системы Узбекистана) приглашают заинтересованных и квалифицированных экспертов представить свое Выражение заинтересованности и резюме на данный должность по указанной электронной почте.
После недавнего разделения АО «Узбекэнерго», вертикально интегрированной электроэнергетической компании, на три компании (генерация, передача и распределение) Правительство Узбекистана ищет международного эксперта для поддержки руководства АО «Национальные электрические сети Узбекистана» (по передаче электроэнергии). Предлагаемый эксперт будет назначен на должность заместитель Председателя правления по трансформации, цифровизации и информационным технологиям.
Ожидается, что эксперт поможет эффективно создать и ввести в эксплуатацию транспортирующую компанию, включая создание ее бизнеса, и будет нести общую ответственность за планирование, реализацию, управление и контроль всей экономической, коммерческой и финансовой деятельности, а также всех магистральных электрических сетей.
• Высшее образование в области информационных технологий, компьютерных наук, инженерии, управления бизнесом или эквивалент;
• 15 лет соответствующего опыта работы, включая 7 лет опыта работы на руководящих должностях в энерготранспортирующих компаниях и/или системных операторах;
Отличное управление, командная координация и коммуникативные навыки;
• Эксперт в области управления изменениями, обладающий доказанным опытом ведущей цифровой трансформации;
• Опыт работы в ряде областей, связанных с информационными технологиями и системами, телекоммуникациями, планированием общеорганизационных ресурсов (ERP);
• Проверенный опыт в области закупок, развертывания и эксплуатации ИТ-систем.
Тендерный комитет АО «Национальные электрические сети Узбекистана» 100084, ул. Осиё, 42,Ташкент, Узбекистан
7. Дополнительные запросы о предоставлении информации и разъяснений могут быть сделаны не позднее чем за 7 дней до крайнего срока, указанного в пункте 4 выше, начиная с: