minenergy.uz — “Иннопром. Марказий Осиё” учинчи халқаро саноат кўргазмаси: Энергетика вазири кўргазма фаолияти билан танишди
Жорий йилнинг 24-26 апрел кунлари “Ўзэкспомарказ” Миллий кўргазма мажмуасида “Иннопром. Марказий Осиё” учинчи халқаро саноат кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Бугун, 25 апрел куни Ўзбекистон Энергетика вазири Ж.Мирзамаҳмудов кўргазма доирасида Татаристон Республикасининг қатор йирик компаниялари раҳбарлари билан учрашув ўтказди.
Учрашувда Татаристон Республикасининг 10 дан ортиқ компания вакиллари билан юқори кучланишли электр тармоқларини қуриш, кабел маҳсулотларини ишлаб чиқариш, нефт-газ соҳасида компрессор ва насос станцияларини етказиб бериш, электромобил ва электробусларни зарядлаш станцияларини ўрнатиш ва бошқа бир қатор йўналишларда музокаралар бўлиб ўтди.
Музокаралар якунида томонлар қўшма йўл ҳаритаси ишлаб чиқиш бўйича келишиб олдилар.
Маълумот учун: Кўргазмада турли давлатларнинг 300 дан ортиқ компаниялари иштирок этмоқда. Ўзбекистон, Россия ва Беларус давлатлари эса миллий экспозитцияларини намойиш этмоқдалар. Кўпгазма доирасида бугунги кунга қадар 30 дан зиёд йирик ишбилармонлик тадбирлари ва 500 дан ортиқ учрашувлар ўтказилди.

minenergy.uz — «Иннопром. Центральная Азия»: Министр энергетики ознакомился работой третьей международной промышленной выставки
• 26.04.2023
24-26 апреля этого года в г. Ташкент проводится третья международная промышленная выставка «Иннопром. Центральная Азия».
Сегодня, 25 апреля, в рамках выставки Министр энергетики Республики Узбекистан Ж.Мирзамахмудов провел встречу с руководителями ряда крупных компаний Республики Татарстан.
На встрече состоялись переговоры с представителями более 10 компаний Республики Татарстан по строительству высоковольтных электрических сетей, производству кабельной продукции, поставкам компрессорных и насосных станций в нефтегазовом комплексе, установке зарядных станций для электромобилей и электробусов и ряду других направлений.
По итогам переговоров стороны договорились о разработке совместной дорожной карты.
Для справки: В выставке принимают участие более 300 компаний из разных стран. Узбекистан, Россия и Беларусь представляют свои национальные экспозиции. В рамках выставке проведено более 30 крупных деловых мероприятий и более 500 встреч.