“Huawei EBG Uzbekistan” (XXR) kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2023-yil 14-iyun “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ hamda “Huawei EBG Uzbekistan” (XXR) kompaniyasining Yaqin Sharq va Markaziy Osiyodagi korporativ yechimlar bo‘yicha prezidenti boshchiligidagi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar mamlakat energetika tizimini takomillashtirish hamda Xitoy bilan munosabatlarni yanada mustahkamlash maqsadida elektr uzatish liniyalari boʻyicha energetika sohasini raqamlashtirishda ilgʻor texnologiyalar va zamonaviy yechimlarni qoʻllash boʻyicha ikki tomonlama hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildilar.

Состоялась встреча с представителями компании «Huawei EBG Uzbekistan» (КНР)
14 июня 2023г. в АО «НЭС Узбекистана» состоялась встреча с представителями компании «Huawei EBG Uzbekistan» (КНР) во главе с Президентом по корпоративным решениям в странах Ближнего Востока и Центральной Азии.
В ходе встречи стороны обсудили возможность двустороннего сотрудничества в области применения передовых технологий и современных решений в цифровизации энергетического сектора в части, касающейся линии электропередач с целью усовершенствования энергетической системы страны и дальнейшего укрепления отношений с КНР.