Xaridlar bo‘yicha individual mutaxassis majburiyatlar:
• O‘zbekiston MET AJ ni loyiha doirasidagi barcha xarid masalalari yuzasidan qo‘llab quvvatlash (procurement support);
• Barcha tender savdolari jarayonlarini Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Xalqaro moliya institutlari va xorijiy hukumat moliya tashkilotlari ishtirokidagi loyihalarni tayyorlash va amalga oshirish mexanizmlarini takomillashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 2025-yil 11-fevraldagi PQ-51-son qarori va OIIB tartib – tamoyillariga asosan olib borish (tashkil etish, amalga oshirish);
• Kelib tushgan takliflarni texnik hamda iqtisodiy jihatdan baholash va yakuniy baholash hisobotlarini tayyorlash;
• Shartnoma oldi uchrashuvlar tashkil etish va shartnomaviy ishlarni amalga oshirishda ko‘maklashish;
Nomzodlar uchun qo‘yiladigan talablar:
• Nomzod Biznesni tashkil etish, Qurilish muhandisligi, Iqtisodiyot ta’minot zanjir boshqaruvi yo‘nalishlari bo‘yicha bakalavr diplomiga ega bo‘lishi;
• Umumiy ish tajribasi 5 yil (eng kamida) bo‘lishi;
• OIIB va boshqa xalqaro moliya institutlari bilan o‘xshash loyihalar bo‘yicha vazifalar va ishlarni bajarishda muvaffaqiyatli tajribaga ega bo‘lishi (eng kamida 3 yil);
• OIIB va boshqa xalqaro moliya institutlari xaridlar qoidalari va yo‘nalishlari yuzasidan tegishli bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lishi;
• Energiya tizimi loyihalarida maxsus tajriba va amaliyot mavjudligi;
• Loyihaga doir ishlarni to‘g‘ri tashkil etish qobiliyatga ega bo‘lishi;
• FIDIC shartlari asosida tashkil etilgan shartnomalar bilan ish tajribasi mavjudligi qo‘shimcha ustunlik beradi.
Qo‘shimcha talablar:
• Kompyuter dasturlari bilan ishlash bo‘yicha savodxonlikka ega bo‘lishi: Internet, Elektron pochtalar, Windows Word, Excel, Acrobat, Power point.
• Rus va ingliz tillarini mukammal bilishi.
Ish sharoitlari:
• Nomzod to‘g‘ridan-to‘g‘ri aksiyadorlik jamiyatiga bo‘ysunadi;
• Ish haqi OIIB grant mablag‘lari hisobidan moliyalashtiriladi.
Nomzodlar tomonidan taqdim etiladigan takliflarni qabul qilish muddati - 10 kalendar kuni (6-martdan 16-martgacha)
Xaridlar bo‘yicha individual mutaxassis uchun umumiy texnik topshiriqlar ilovaga asosan taqdim etiladi.

Индивидуальный специалист по закупкам
• Оказывать поддержку АО «Национальные электрические сети Узбекистана» по всем вопросам закупок в рамках проекта (procurement support);
• Проводить (организовывать и осуществлять) все тендерные процессы в соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан № PQ-51 от 11 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по совершенствованию механизмов подготовки и реализации проектов с участием международных финансовых институтов и зарубежных правительственных финансовых организаций», а также правилами и принципами АБИИ;
• Осуществлять техническую и экономическую оценку поступивших предложений и подготавливать итоговые отчеты по оценке;
• Организовывать предконтрактные встречи и содействовать в реализации договорных работ;
Требования к кандидатам:
• Кандидат должен иметь степень бакалавра по направлениям: бизнес-администрирование, гражданское строительство, экономика или управление цепями поставок;
• Не менее 5 лет общего трудового стажа;
• Успешный опыт выполнения задач и работ по аналогичным проектам с АБИИ и другими международными финансовыми институтами (Не менее 3 лет);
• Соответствующие знания и навыки в области правил и процедур закупок АБИИ и других международных финансовых институтов;
• Наличие специального опыта и практики в проектах энергетической системы;
• Способность правильно организовывать работы, связанные с проектом;
• Опыт работы с контрактами, организованными на основе условий FIDIC, является дополнительным преимуществом.
Дополнительные требования:
• Владение компьютерными программами: Интернет, электронная почта, Windows Word, Excel, Acrobat, PowerPoint.