Loyiha quvvati:  Loyiha doirasida — 1.2 km uzunlikdagi 220 kV kuchlanishli elektr uzatish tarmog‘i va 2 ta 125 MVA quvvatga ega avtotransformatorli podstansiya qurish.
Loyiha joylashgan hudud: Samarqand viloyati, Urgut tumani.
Loyihaning umumiy qiymat: Soha mablag‘lari hisobidan.
Loyihaning amalga oshirish muddati: 2021–2026-yillar.
Amalga oshirilgan ishlar: Loyiha instituti – “O‘zenergoinjiniring” AJ tomonidan loyiha hujjatlari ishlab chiqilib, loyiha hujjatlari davlat ekspertiza xulosasi olindi. AT-1 va AT-2 avtotransformatorlari o‘rnatildi.
Energetika obyektining tezkor boshqaruv binosiga g‘isht terilib, plitalar o‘rnatildi va  metallkonstruksiya montaj qilindi hamda tom qismi to‘liq yopildi. Ichki devorlarni qumsuvoq qilish ishlari yakunlandi. Eshik va romlarni o‘rnatish ishlari nihoyasiga yetkazilgan.
220 kV kuchlanishli ochiq taqsimlash qurilmasida 4 jamlanma elegaz o‘chirgich, 12 ta tok transformatori, 16 dona ajratgich fundamenti uchun beton supa qo‘yildi. 4 jamlanma kuchlanish transformatorining 2 tasi uchun fundamentlar quyilgan. 192 dona kabel kanallaridan 180 donasi o‘rnatilgan.
110 kV kuchlanishli ochiq taqsimlash qurilmasida AT-1 va AT-2 transformatorining 110 kV qurilmasi sim tortilib montaj qilindi, qurilish-montaj ishlari davom etmoqda. Kabel kanallari uchun transheya qazilib, kabel lotoklarining metall qoliplari o‘rnatilmoqda. 9 dona projektor machtasi o‘rnatildi.
Shuningdek, 220 kV kuchlanishli havo tarmog‘i uchun olib kelingan 4 dona tayanch o‘rnatildi va kirish havo tarmog‘i simlari tortildi.

Основание для реализации проекта: Указ Президента Республики Узбекистан №ПФ-139 от 11 сентября 2024 года.
Мощность проекта: В рамках проекта – строительство сети электропередачи 220 кВ протяженностью 1,2 км и 2 автотрансформаторных подстанций мощностью 125 МВА.
Местоположение проекта: Самаркандская область, Ургутский район.
Общая стоимость проекта: За счет отраслевых фондов.
Период реализации проекта: 2021–2026 гг.
Выполненные работы: Проектный институт — АО «Узенергоинженеринг» — разработал проектную документацию, получено заключение государственной экспертизы по проектной документации. Установлены автотрансформаторы АТ-1 и АТ-2.
В здании аварийно-спасательного комплекса энергоресурсов выполнена кирпичная кладка, уложены плиты перекрытия, установлены металлические конструкции, полностью покрыта крыша. Проведена пескоструйная обработка внутренних стен. Выполнен монтаж дверей и дверных коробок.
Открытое распределительное устройства с мощностью 220 кВ — установлены бетонные опоры для фундаментов 4 комплектов элегазовых выключателей, 12 трансформаторов тока и 16 разъединителей в открытом распределительном устройстве 220 кВ. Залиты фундаменты для 2 из 4 комплектов трансформаторов напряжения. Проложено 180 из 192 кабельных каналов.
Открытое распределительное устройства с мощностью 110 кВ — трансформаторы АТ-1 и АТ-2 на распределительном щите подключены и установлены, строительные и монтажные работы продолжаются. Вырыта траншея для кабельных каналов, устанавливается металлическая опалубка для кабельных лотков. Установлено 9 мачт для прожекторов.
Также установлены 4 импортные опоры для воздушной сети 220 кВ и проложены входные провода воздушной сети.