Почта индекси: 100 084
Ўзбекистон Республикаси ва Осиё тараққиёт банки (ОТБ) ўртасида электр узатиш тармоқларини такомиллаштириш лойиҳасини молиялаштириш мақсадида ўзаро англашинув меморандуми имзоланган бўлиб, ушбу лойиҳа доирасида Ўзбекистон Республикасининг 7 та вилоятида (Тошкент, Фарғона, Қашқадарё, Бухоро, Сурхондарё, Самарқанд ва Навоий) умумий узунлиги қарийб 358 км бўлган юқори кучланишли электр узатиш тармоқлари ҳамда 4 та 220 кВ кучланишли “Файзобод”, “Зафар”, “Оби-ҳаёт” ва “Зарафшон” подстанцияларини модернизация ва реконструкция қилиш ишлари олиб борилади.
Амалга оширилувчи ишларнинг қисқача тавсифи:
1-пакет: Ўзбекистоннинг 7 та вилоятида 3 та лотдан иборат юқори кучланишли электр узатиш тармоқларини лойиҳалаштириш, етказиб бериш ва ўрнатиш.
1-лот OCB/EPC/HVTL-01/1: Тошкент ва Фарғона вилоятларида юқори  кучланишли электр узатиш тармоқларини лойиҳалаштириш, етказиб бериш ва қуриш.
Тендер савдолари усули: OCB
Тендер тартиби: 1S1E
2-лот № OCB/EPC/HVTL-01/2: Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида юқори кучланишли электр узатиш тармоқларини лойиҳалаштириш, етказиб бериш ва қуриш.
3-лот № OCB/EPC/HVTL-01/3: Самарқанд, Бухоро ва Навоий вилоятларида юқори кучланишли электр узатиш тармоқларини лойиҳалаштириш, етказиб бериш ва қуриш.
2-пакет: Ўзбекистоннинг 3 та вилоятидаги подстанцияларни лойиҳалаштириш, етказиб бериш ва қуриш.
Қўшимча маълумотлар олишни хоҳловчи Осиё тараққёт банкига аъзо давлатлар иштирокчилари юқорида кўрсатилган манзилга мурожаат қилишлари мумкин.

Название и адрес исполнительного агентства:
Подписан Меморандум о взаимопонимании между Республикой Узбекистан и Азиатским банком развития (АБР) в целях финансирования проекта по модернизации сетей электропередачи». Данный проект состоит из модернизации воздушных линий и подстанций высоковольтной электросети Республики Узбекистан в 7 областях (Ташкентской, Ферганской, Кашкадарьинской, Бухарской, Сурхандарьинской, Самаркандской и Навоийской) общей протяженностью около 345 км и 4 ПС 220 кВ Файсабад, Зафар, Оби-Хаёт, Зарафшан.
Краткое описание закупаемых работ:
Пакет 1: Проектирование, поставка и монтаж высоковольтных линий электропередачи в 7 областях Узбекистана, состоящий из 3 лотов
Лот-1 №: OCB/EPC/HVTL-01/1: Проектирование, поставка и монтаж высоковольтных линий электропередачи в Ташкентской и Ферганской областях.
Способ закупки: открытые тендерные торги
Процедура торгов: одноэтапный одно-конвертный
Лот-2 №: OCB/EPC/HVTL-01/2: Проектирование, поставка и монтаж высоковольтных линий электропередачи в Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях.
Лот-3 №: OCB/EPC/HVTL-01/3: Проектирование, поставка и монтаж высоковольтных линий электропередачи в Самаркандской, Бухарской и Навоийской областях.
Пакет 2: Проектирование, поставка и монтаж подстанций в 3-х областях Узбекистана
Способ закупки: OCB
Процедура торгов: одноэтапный одноконвертный
Заинтересованные участники торгов из стран-членов АБР, желающие получить дополнительную информацию, могут связаться с вышеупомянутым должностным лицом.