Кредит рақами ва сарлавҳа:
Кредит рақами ва номи: 52322-004 УЗБ : Декарбонизация учун рақамлаштириш - Электр узатиш тармогини модернизация қилиш лойиҳаси
Ариза рақами
Шартнома рақами ва номи:
"Гендерга йўналтирилган инсон ресурсларини бошқариш (ҲРМ) тизимларини ишлаб чиқиш ва жорий этиш бўйича консалтинг хизматларини кўрсатиш"
Танлов таклифларини топширишнинг охирги муддати:
2026 йил 25 март, соат 15:00 (GMT +5)
ПКТ рақами
1. Умумий маълумот
Молиялаштириш манбаи 52322-004 УЗБ Кредит шартномаси бўйича “Осиё Тараққиёт Банки”нинг кредит маблағлари ҳисобланади; тендер Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 9 ноябрдаги ПҚ-363-сонли “Магистрал тармоқларини модернизация қилиш ва реконструкция қилиш” инвестиция лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори асосида маҳаллий танлов савдолари шаклида ўтказилади.
2. Харид предмети
Консалтинг хизматларининг умумий мақсади “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” акциядорлик жамиятига барча ходимлар учун адолатли ёллаш, сақлаб қолиш ва мартаба ривожланиши имкониятларини ривожлантиришга қаратилган гендерга мос инсон ресурсларини бошқариш тизимлари ва иш жойидаги тенглик механизмларини ишлаб чиқиш, институционализация қилиш ва амалга оширишда ёрдам беришдан иборат.
Хусусан, вазифа қуйидагиларни назарда тутади:
• Гендерга йўналтирилган инсон ресурсларини бошқариш бўйича комплекс стратегия ва уни амалга ошириш режасини ишлаб чиқиш;
• Гендер тенглигини таъминлаш учун НЭГУнинг институционал механизмларини, жумладан, Гендер тенглиги кенгаши ва гендер масалалари бўйича марказларни мустаҳкамлаш;
• Инсон ресурсларини бошқариш соҳасидаги ислоҳотларни амалга ошириш учун гендер иш ҳақи тафовутини баҳолаш ва иш жойидаги муҳитни таҳлил қилиш;
• гендерга асосланган зўравонлик ва таъқиб (ГБВҲ) нинг олдини олиш ва уларга жавоб бериш бўйича шикоят ва мурожаат механизмларини институционализация қилиш;
• НЭГУ раҳбарияти ва ходимларининг гендер тенглиги, инклюзивлик ва ҳурматли иш муҳитини яратиш масалаларида салоҳиятини ошириш.
3. Харид жараёни
Консультантларни танлаш “Осиё Тараққиёт Банки”нинг Консультантлардан фойдаланиш бўйича кўрсатмаларига ва консультантнинг малакасига асосланган танлов (СҚС) тартибига мувофиқ амалга оширилади.
Шартнома муддати: Шартнома кучга кирган кундан бошлаб 12 ой.
4. Малака талаблари
Аукционда фақат қуйидаги асосий талабларга жавоб берадиган иштирокчилар иштирок этишлари мумкин:
I. Молиявий кўрсаткичлар
Сўнгги 3 йил (2022–2025) учун аудиторлик текширувидан ўтган молиявий ҳисоботларни тақдим этиш.
Охирги ҳисобот йили учун соф активлар ижобий бўлиши керак.
II. Иш тажрибаси
• институционал ривожланиш, ҲРМ ва/ёки гендер тенглиги соҳасида камида 5 йиллик иш тажрибаси;
• сўнгги 5 йил ичида камида битта шунга ўхшаш консалтинг шартномасини муваффақиятли амалга ошириш;
• давлат ёки йирик инфратузилма ташкилотлари билан ишлаш тажрибаси афзаллик ҳисобланади;
• ОТБ талабларини билиш мамнуният билан қабул қилинади.
III. Инсон ресурслари салоҳияти
Асосий мутахассисларнинг мавжудлиги, жумладан:
• Жамоа раҳбари / Катта ҲР бўйича мутахассис;
• Гендер тенглиги бўйича мутахассис;
• ҲР сиёсати ва протседуралари бўйича мутахассис;
• Мониторинг ва баҳолаш бўйича мутахассис.
5. Иловани ҳимоялаш
Тендер ҳужжатларида бошқача кўрсатилмаган бўлса, таклиф кафолати талаб қилинмайди.
6. Тендер ҳужжатларини инглиз тилида олиш
Тендер ҳужжатларини инглиз тилида олиш учун, иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлган иштирокчилар ОСБ/ЭПС/СС-02-сонли пакет учун тендер ҳужжатларини сўраб, Иш берувчининг юқоридаги манзилига ёзма сўров юборишлари керак. "Гендерга йўналтирилган инсон ресурсларини бошқариш (ҲРМ) тизимларини ишлаб чиқиш ва жорий этиш бўйича консалтинг хизматларини кўрсатиш",
қуйидаги маълумотлар билан:
• компаниянинг тўлиқ номи;
• боғланиш учун маълумот;
• ваколатли вакилнинг исми ва лавозими.
Рақобатбардош таклифларни тақдим этиш
Таклифлар қуйидаги манзилга юборилиши керак:
Феруз Қурбонов
Бошқарув раиси ўринбосари
Ўзбекистон миллий электр тармоқлари АЖ
Умид Тўраев ЛАОГ раҳбари
Манзил: Осиё кўчаси, 42
Хона: 4-қават, 408-хона Шаҳар: Тошкент Почта индекси: 100084 Мамлакат: Ўзбекистон Республикаси
Телефон: +998 71 236-66-16
Электрон почта: negupmu.adb@gmail.com
Танлов таклифларини топширишнинг охирги муддати
2026 йил 25 март куни соат 15:00 дан (ГМТ +5) кечиктирмай топширилиши ва Тендер ҳужжатлари талабларига жавоб бериши керак.  Тендер ҳужжатларида бошқача кўрсатилмаган бўлса, таклиф кафолати талаб қилинмайди.
Тендер таклифларини очиш
Тендер таклифларини очиш тўхтатиб қўйилган муддат тугагандан сўнг дарҳол иштирок этишни истаган тендер иштирокчилари вакиллари иштирокида амалга оширилади.
Буюртмачи тендер таклифларини кечиктирилган ёки муваффақиятсиз етказиб берилганлиги учун жавобгар бўлмайди.

15 февраля 2026 года
Номер и название займа: 52322-004 UZB: Цифровизация для декарбонизации — Проект по модернизации электропередающей сети
«Оказание консалтинговых услуг по разработке и внедрению гендерно-ориентированных систем управления человеческими ресурсами (HRM)»
25 марта 2026 года, 15:00 (GMT +5)
1. Общая информация
Источником финансирования являются кредитные средства Азиатского банка развития в рамках Заемного соглашения № 52322-004 UZB; тендер проводится в форме местных конкурсных торгов (МКТ) на основании Постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-363 от 9 ноября 2023 года «О мерах по реализации инвестиционного проекта “Модернизация и реконструкция магистральных сетей”.
2. Предмет торгов
Общей целью консультационных услуг является оказание поддержки НЭС в разработке, институционализации и внедрении гендерно-ориентированных систем управления человеческими ресурсами и механизмов обеспечения равенства на рабочем месте, направленных на продвижение справедливых возможностей найма, удержания и карьерного роста для всех сотрудников.
В частности, в рамках задания предусматривается:
• разработка комплексной Гендерно-ориентированной стратегии управления человеческими ресурсами и плана ее реализации;
• укрепление институциональных механизмов НЭГУ по обеспечению гендерного равенства, включая Совет по гендерному равенству и координаторов по гендерным вопросам;
• проведение оценки гендерного разрыва в оплате труда и анализа климата на рабочем месте для обоснования реформ в сфере управления персоналом;
• институционализация механизмов рассмотрения жалоб и обращений по вопросам предотвращения и реагирования на гендерно-обусловленное насилие и домогательства (GBVH);
• повышение потенциала руководства и сотрудников НЭГУ в вопросах гендерного равенства, инклюзии и формирования уважительной рабочей среды.
3. Процедура торгов
Отбор консультантов будет осуществляться в соответствии с Руководством Азиатского банка развития по использованию консультантов и процедурой отбора на основании квалификации консультанта (CQS).
Продолжительность контракта: 12 месяцев с даты вступления контракта в силу.
4. Квалификационные требования
В торгах могут участвовать только правомочные участники, соответствующие следующим ключевым требованиям:
I. Финансовые показатели
Представление аудированной финансовой отчетности за последние 3 года (2022–2025). Чистые активы за последний отчетный год должны быть положительными.
II. Опыт работы
• не менее 5 лет опыта в области институционального развития, HRM и/или гендерного равенства;
• успешная реализация как минимум одного аналогичного консалтингового контракта за последние 5 лет;
• опыт работы с государственными или крупными инфраструктурными организациями является преимуществом;
• знание требований АБР приветствуется.
III. Кадровый потенциал
Наличие ключевых экспертов, включая:
• Руководителя группы / старшего HRM-эксперта;
• Специалиста по гендерному равенству;
• Эксперта по HR-политике и процедурам;
• Специалиста по мониторингу и оценке.
5. Обеспечение заявки
Обеспечение заявки не требуется, если иное не указано в Тендерной документации.
6. Получение Тендерной документации на английском языке
Для получения Тендерной документации на английском языке правомочные участники торгов должны направить письменный запрос по вышеуказанному адресу Заказчика с просьбой о предоставлении Тендерной документации по пакету № OCB/EPC/SS-02 «Оказание консалтинговых услуг по разработке и внедрению гендерно-ориентированных систем управления человеческими ресурсами (HRM)»,
с указанием следующей информации:
• полного наименования компании;
• контактных данных;
• имени и должности уполномоченного представителя.
Подача конкурсных предложений
Конкурсные предложения должны быть представлены по следующему адресу:
Г-н Феруз Курбонов
Заместитель Председателя Правления
Вниманию: г-н Умид Тураев, Руководитель ГРП
Адрес: ул. Осиё, 42
Этаж / комната: 4 этаж, комната 408
Почтовый индекс: 100084
Телефон: +998 71 236-66-16
Адрес электронной почты: negupmu.adb@gmail.com
Срок подачи конкурсных предложений
Конкурсные предложения должны быть поданы не позднее 25 марта 2026 года, 15:00 (GMT +5) и оформлены в соответствии с требованиями Тендерной документации.
Обеспечение заявки не требуется, если иное не предусмотрено Тендерной документацией.
Вскрытие конкурсных предложений
Вскрытие конкурсных предложений будет произведено непосредственно после истечения остановленного крайнего срока подачи в присутствии представителей участников торгов, которые пожелают присутствовать.