Energy Today: АҚШда энергия тақчиллиги
Биз Англияда энергия тақчиллиги ўсиб бораётгани ҳақидаги хабарларга ўрганиб қолганмиз, аммо ажабланарлиси шундаки, Қўшма Штатлардан рақамлар билан янгиликлар камроқ келади ва бугунги кунда у ерда вазият умуман яхши эмас.
34,2 миллион уй хўжаликлари энергия тақчиллиги чегарасидан пастда, яъни субсидия олиш ҳуқуқига эга бўлса-да, бироқ федерал қўллаб-қувватлаш маблағлари 29 миллион уй хўжаликларига етиб бормайди.
Статистикага кўра, АҚШда ўртача уй хўжалиги 2.4, яъни, Қўшма Штатларда тахминан 82 миллион киши энергия тақчиллиги чегарасида яшайди. Бу йил вазият ўтган йилгидан ҳам ёмонроқ.
NEADA (кам таъминланган фуқароларга энергия таъминоти ёрдам ташкилоти) ҳисоб-китобларига қараганда, АҚШ истеъмолчиларининг коммунал тўловлари бу ёз ўтган йилдагига нисбатан деярли 12 фоиз юқори бўлиб, ўртача 578 долларни ташкил қилади.
Ғарбий ва жануби-марказий ҳудудларда харажатлар июнь ҳамда август ойлари орасида ўртача 706 долларгача кўтарилади.

Energy Today: энергетическая бедность в США
Мы привыкли к сообщениям о росте энергетической бедности в Англии, уже но удивительно, но вот новости с циферками из США поступают намного реже, а ситуация там сегодня совсем не благоприятная.
За чертой энергетической бедности находятся 34,2 миллионов домохозяйств, имеющих право на субсидию, но средств федеральной поддержки НЕдостаточно для 29 млн домохозяйств.
Среднее домохозяйство в США в статистике 2.4, т.е. около 82 млн человек в США находятся за чертой энергетической бедности. В этом году ситуация хуже, чем в прошлом.
NEADA (организация помощи в энергоснабжении гражданам с низким доходом) подсчитала, что счета за коммунальные услуги потребителей в США этим летом будут почти на 12% выше, чем прошлым, достигнув в среднем $578.
Расходы жителей западного и южно-центрального регионов вырастут в среднем до $706 в период с июня по август.