18-20 май кунлари Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги кўмагида “Энергетика тадбирлари блоки” бўлиб ўтади
У қуйидаги кўргазмаларни ўз ичига олади:
⇒ “Ўзбекистон нефть ва гази – OGU 2022” 24-халқаро кўргазмаси.
⇒ “Энергетика, энергия тежамкорлик, атом энергетикаси, муқобил энергия манбалари – Power Uzbekistan 2022” халқаро кўргазмасининг 15 йиллиги.
⇒ “Яшил энергетика технологиялари – GETCA 2022” ихтисослаштирилган бўлими.
Ушбу тадбир нефть, газ ва энергетика соҳасидаги етакчи мутахассисларнинг учрашув жойига айланади, унда энг сўнгги ишланмалар тақдим этилади, олимларнинг тренд маърузалари ва тақдимотлари ўтказилади, шунингдек, келгусидаги ҳамкорлик бўйича меморандум ва битимлар имзоланади.

18-20 мая, при поддержке Министерства энергетики Республики Узбекистан, в Ташкенте состоится «Блок энергетических событий»
• 27.04.2022
Он включает в себя следующие выставки:
⇒ 24-ю Международную выставку «Нефть и газ Узбекистана - OGU 2022».
⇒ 15-ю Юбилейную Международную выставку «Энергетика, энергосбережение, атомная энергетика, альтернативные источники энергии – Power Uzbekistan 2022».
⇒  Специализированный раздел «Зеленые энергетические технологии – GETCA 2022»
Данное событие станет местом встречи для ведущих экспертов в области нефти, газа и энергетики, где будут представлены новейшие разработки, прозвучат трендовые доклады и презентации начинающих ученых, а также будут подписаны меморандумы и соглашения о дальнейшем сотрудничестве.