2026 йил 25 март, соат 15:00 (GMT +5) |
Молиялаштириш манбаи 52322-004 УЗБ Кредит шартномаси бўйича “Осиё Тараққиёт Банки”нинг кредит маблағлари ҳисобланади; тендер Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 9 ноябрдаги ПҚ-363-сонли “Магистрал тармоқларини модернизация қилиш ва реконструкция қилиш” инвестиция лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори асосида маҳаллий танлов савдолари шаклида ўтказилади.
2. Харид предмети
Консалтинг хизматларининг умумий мақсади “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” акциядорлик жамиятига барча ходимлар учун адолатли ёллаш, сақлаб қолиш ва мартаба ривожланиши имкониятларини ривожлантиришга қаратилган гендерга мос инсон ресурсларини бошқариш тизимлари ва иш жойидаги тенглик механизмларини ишлаб чиқиш, институционализация қилиш ва амалга оширишда ёрдам беришдан иборат.
Хусусан, вазифа қуйидагиларни назарда тутади:
• Гендерга йўналтирилган инсон ресурсларини бошқариш бўйича комплекс стратегия ва уни амалга ошириш режасини ишлаб чиқиш;
• Гендер тенглигини таъминлаш учун НЭГУнинг институционал механизмларини, жумладан, Гендер тенглиги кенгаши ва гендер масалалари бўйича марказларни мустаҳкамлаш;
• Инсон ресурсларини бошқариш соҳасидаги ислоҳотларни амалга ошириш учун гендер иш ҳақи тафовутини баҳолаш ва иш жойидаги муҳитни таҳлил қилиш;
• гендерга асосланган зўравонлик ва таъқиб (ГБВҲ) нинг олдини олиш ва уларга жавоб бериш бўйича шикоят ва мурожаат механизмларини институционализация қилиш;
• НЭГУ раҳбарияти ва ходимларининг гендер тенглиги, инклюзивлик ва ҳурматли иш муҳитини яратиш масалаларида салоҳиятини ошириш.
3. Харид жараёни
Консультантларни танлаш “Осиё Тараққиёт Банки”нинг Консультантлардан фойдаланиш бўйича кўрсатмаларига ва консультантнинг малакасига асосланган танлов (СҚС) тартибига мувофиқ амалга оширилади.
Шартнома муддати: Шартнома кучга кирган кундан бошлаб 12 ой.
4. Малака талаблари
Аукционда фақат қуйидаги асосий талабларга жавоб берадиган иштирокчилар иштирок этишлари мумкин:
I. Молиявий кўрсаткичлар
Сўнгги 3 йил (2022–2025) учун аудиторлик текширувидан ўтган молиявий ҳисоботларни тақдим этиш.
Охирги ҳисобот йили учун соф активлар ижобий бўлиши керак.
II. Иш тажрибаси
• институционал ривожланиш, ҲРМ ва/ёки гендер тенглиги соҳасида камида 5 йиллик иш тажрибаси;
• сўнгги 5 йил ичида камида битта шунга ўхшаш консалтинг шартномасини муваффақиятли амалга ошириш;
• давлат ёки йирик инфратузилма ташкилотлари билан ишлаш тажрибаси афзаллик ҳисобланади;
• ОТБ талабларини билиш мамнуният билан қабул қилинади.
III. Инсон ресурслари салоҳияти
Асосий мутахассисларнинг мавжудлиги, жумладан:
• Жамоа раҳбари / Катта ҲР бўйича мутахассис;
• Гендер тенглиги бўйича мутахассис;
• ҲР сиёсати ва протседуралари бўйича мутахассис;
• Мониторинг ва баҳолаш бўйича мутахассис.
5. Иловани ҳимоялаш
Тендер ҳужжатларида бошқача кўрсатилмаган бўлса, таклиф кафолати талаб қилинмайди.
6. Тендер ҳужжатларини инглиз тилида олиш
Тендер ҳужжатларини инглиз тилида олиш учун, иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлган иштирокчилар ОСБ/ЭПС/СС-02-сонли пакет учун тендер ҳужжатларини сўраб, Иш берувчининг юқоридаги манзилига ёзма сўров юборишлари керак. "Гендерга йўналтирилган инсон ресурсларини бошқариш (ҲРМ) тизимларини ишлаб чиқиш ва жорий этиш бўйича консалтинг хизматларини кўрсатиш",
қуйидаги маълумотлар билан:
• компаниянинг тўлиқ номи;
• боғланиш учун маълумот;
• ваколатли вакилнинг исми ва лавозими.
Рақобатбардош таклифларни тақдим этиш
Таклифлар қуйидаги манзилга юборилиши керак: