Президент: “Юртимиздаги 22 миллиондан зиёд ёшларимиз тимсолида биз жуда катта иқтисодий, ижтимоий ва сиёсий кучни кўрамиз”
«Кўксарой» қароргоҳида Президент Шавкат Мирзиёевнинг ёшлар билан мулоқоти бошланди. Қорақалпоғистон, вилоятлар ва Тошкент шаҳридаги студиялардан учрашувда 60 мингдан зиёд ёшлар вакиллари иштирок этмоқда.
Давлатимиз раҳбари йиғилганларни самимий қутлади.
“Юртимиздаги 22 миллиондан зиёд ёшларимиз тимсолида биз жуда катта иқтисодий, ижтимоий ва сиёсий кучни кўрамиз”,
– деди Президентимиз.
Ҳар бир вазир, ҳоким, олийгоҳ ректори, техникум, мактаб директори ва бошқа масъуллар ҳудудидаги ёшларни тил ва касб-ҳунар ўрганиши, спорт билан шуғулланиши, ғоя, лойиҳа ва стартапига кўмак бериб, уларни ўстириши, ишли ва даромадли қилиб, бирорта ёшни эътиборсиз қолдирмасликка янада катта масъулият билан ёндашиб ишлаши лозимлиги қайд этилди.

Введены в строй крупные мощности и дан старт строительству ряда новых объектов энергетики в Узбекистане
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 5 декабря принял участие в торжественной церемонии запуска и начала строительства новых энергетических мощностей и объектов инфраструктуры.
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание, посвященное анализу эффективности проводимых реформ, состояния дел на местах и волнующих население вопросов
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева 16 июня состоялось видеоселекторное совещание, посвященное анализу эффективности проводимых реформ, состояния дел на местах и волнующих население вопросов. В начале совещания были приведены социально-экономические показатели за первые пять месяцев текущего года.