⇒  2026 йил 1 август ҳолатига жами 34 та бўш иш ўринлари мавжуд:
2. Трансформация ва рақамлаштириш департаменти бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
3. Юридик бошқармаси етакчи юрисконсульти – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
4. Ахборот ва киберхавфсизлик бўлими бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
5. Ишларни юритиш ва хўжалик бошқармаси 2-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
6. Корпоратив муносабатлар ва активлар бўлими етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
7. Трансформация ҳамда ЭСГни амалга ошириш лойиҳа офиси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
8. Рақамлаштириш бошқармаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
бошқарма етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
9. Инновация ва илмий ривожлантириш бошқармаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
10.  Қурилиш лойиҳаларини эксперт шўбаси 2-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
11. Халқаро алоқалар ва инвестицияларни жалб қилиш бошқармаси халқаро ҳамкорлик шўбаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
12.  “Европа тикланиш ва тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи раҳбари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали бухгалтери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
13. Электр тармоқларига уланиш ва қабул қилиш бошқармаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
14.  Энерготизим тармоқлари (500-220кВ)ни эксплуатация қилиш бошқармаси бошлиғи ўринбосари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
изоляция шўбаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
15. “Осиё тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи молиячи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
16. Реле ҳимояси ва автоматика хизмати Изоляция, ўта кучланишдан ҳимоя, метрология, тепловизор ва РҲАХ лаборатория бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
етакчи муҳандиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
17. Йиғма ахборот-таҳлил бошқармаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
18. Электр энергияси оқимларини таҳлил қилиш ва ҳисоботини юритиш бошқармаси етакчи муҳандиси - энергоменеджери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
19. Ситуацион таҳлил бошқармаси мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
20. Капитал қурилиш бошқармаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
лойиҳаларини амалга ошириш гуруҳи раҳбари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
21. Электр тармоқларини стратегик ривожлантириш бошқармаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;

❗️ АО «Национальные электрические сети Узбекистана» приглашает на работу следующих специалистов: ⇒ На 1 августа 2026 года имеется 34 вакансии:
1. Начальник службы внутреннего аудита – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
2. Руководитель отдела трансформации и цифровизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
3. Ведущий юрист юридического отдела – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
4. Начальник отдела информации и кибербезопасности – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
специалист 1-й категории – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
5.  Специалист 2-й категории отдела делопроизводства и хозяйственного управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
6. Ведущий специалист отдела корпоративных отношений и активов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
7. Ведущий специалист проектного офиса по трансформации и внедрению принципов ESG – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
8. Начальник отдела цифровизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
ведущий специалист отдела – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
9. Главный специалист Департамента инноваций и научного развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
10. Специалист 2 категории экспертного отдела строительных проектов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
11.  Ведущий специалист отдела международного сотрудничества Управления международных связей и привлечения инвестиций – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
12. Руководитель группы по реализации проектов Европейского банка реконструкции и развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
бухгалтер 1-й категории – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
13. Ведущий специалист отдела подключения и приема к электрическим сетям – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
14. Заместитель начальника Управления эксплуатации электросетей энергосистемы (500-220кВ) – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
начальник отдела изоляции – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
15. Финансист Группы по реализации проектов Азиатского банка развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
16.  Руководитель отдела релейной защиты и автоматизации: изоляция, защита от перенапряжений, метрология, тепловизионная диагностика и лаборатория ЦРЗА – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
17.  Ведущий специалист сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
18. Ведущий инженер-энергетик отдела анализа и отчетности по потокам электроэнергии – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
19. Специалист отдела ситуационного анализа – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
20. Главный специалист Управления капитального строительства – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
21. Начальник Управления стратегического развития электросетей – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;