⇒  2026 йил 1 сентябрь ҳолатига жами 33 та бўш иш ўринлари мавжуд:
2. Трансформация ва рақамлаштириш департаменти бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
3. Юридик бошқармаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
етакчи юрисконсульти - 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
4. Ахборот ва киберхавфсизлик бўлими бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
5. Ишларни юритиш ва хўжалик бошқармаси 2-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
6. Корпоратив муносабатлар ва активлар бўлими етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
7. Рақамлаштириш бошқармаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
бошқарма етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
8. Инновация ва илмий ривожлантириш бошқармаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
9.  Қурилиш лойиҳаларини эксперт шўбаси 2-тоифали мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
10. Халқаро алоқалар ва инвестицияларни жалб қилиш бошқармаси халқаро ҳамкорлик шўбаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
11.  “Европа тикланиш ва тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи раҳбари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
1-тоифали бухгалтери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
12.  Энерготизим тармоқлари (500-220кВ)ни эксплуатация қилиш бошқармаси бошлиғи ўринбосари – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
изоляция шўбаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
13. “Осиё тараққиёт банки” лойиҳаларни амалга ошириш гуруҳи молиячи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
14. Реле ҳимояси ва автоматика хизмати РҲАХ ва метрология лаборатория бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
Релели ҳимоя ва аварияга қарши автоматикасидан фойдаланиш шўбаси етакчи муҳандиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
15. Йиғма ахборот-таҳлил бошқармаси етакчи мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
16. Электр энергияси оқимларини таҳлил қилиш ва ҳисоботини юритиш бошқармаси етакчи муҳандиси - энергоменеджери – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
17. Капитал қурилиш бошқармаси бош мутахассиси – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
18. Электр тармоқларини стратегик ривожлантириш бошқармаси электр станцияларини тизимга улаш шўбаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
19. Мустаҳкамлик ва хавфсизлик техникаси хизмати хавфсизлик техникаси ва меҳнат муҳофазаси шўбаси бошлиғи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга;
20. Экология, ижтимоий ва ер муносабатлари масалалари бўлими 1-тоифали муҳандис-экологи – 1 нафар – олий маълумотли ва иш тажрибасига эга.

❗️ АО «Национальные электрические сети Узбекистана» приглашает на работу следующих специалистов: ⇒ На 1 сентября 2026 года имеется 33 вакансии:
Имеется 33 вакансии:
3. Руководитель юридического отдела – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
Ведущий юрисконсульт – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
специалист 1-й категории – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
5. Специалист 2-й категории отдела делопроизводства и хозяйственного управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
7. Начальник отдела цифровизации – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
8. Главный специалист Департамента инноваций и научного развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
9. Специалист 2 категории экспертного отдела строительных проектов – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
10. Главный специалист отдела международного сотрудничества Управления международных связей и привлечения инвестиций – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
11. Руководитель группы по реализации проектов Европейского банка реконструкции и развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
12. Заместитель начальника Управления эксплуатации электросетей энергосистемы (500-220кВ) – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
начальник отдела изоляции – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
13. Финансист Группы по реализации проектов Азиатского банка развития – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
14. Начальник службы релейной защиты и автоматики ЦРЗА и метрологической лаборатории – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
Ведущий инженер филиала по релейной защите и автоматике противоаварийной защиты – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
15. Ведущий специалист сводного информационно-аналитического управления – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
16. Ведущий инженер-энергетик отдела анализа и отчетности по потокам электроэнергии – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
17. Главный специалист Управления капитального строительства – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
18. Управления стратегического развития электросетей начальник отдела подключения электростанций к системе – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
19. Служба по охране труда и технике безопасности начальник отдела по технике безопасности и охране труда – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;
20. Инженер-эколог 1 категории в отделе экологии, социальных и земельных отношений – 1 вакансия – высшее образование и опыт работы;