Юқори малакали молиявий менежер лавозимига танлов эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси ҳукумати ва “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ (транспортировка оператори) юқори малакали мутахассисларни ишга қабул қилиш учун танлови номзодлар ўзи ҳақидаги маълумотлар (резюмелар)ни тақдим этиши сўралади.
“Ўзбекэнерго” АЖ 3 та алоҳида АЖларга бўлинганлигидан сўнг интеграцияланган электр энергетика компаниясининг (генерация, узатиш ва тарқатиш) бўлиниши натижасида Ўзбекистон ҳукумати “Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ раҳбариятини қўллаб-қуватлаш мақсадида (электр энергиясини узатиш бўйича) халқаро экспертликка номзод изламоқда. Тавсия этилаётган экперт консултант молиявий менеджер лавозимига тайинланланиши кўзда тутилган..
Номзод бизнесни ташкил этишни ўз ичига олган ҳолда транспортировканинг самарали ташкил этилиши ва ишга туширишга ёрдам бериши, барча иқтисодий ва молиявий фаолиятни режалаштириш, амалга ошириш, бошқариш ва назорат қилишларига жавобгар бўлади.
Тавсия этилаётган лавозим учун минимал техник талабларни белгиловчи маълумот доирасида тақдим этиладиган техник топшириқлар батафсил баён қилинади.
2. Келтирилган лавозимга фақат юқори малакали мутахассислар муносиб кўрилади. Шахсий консультантларни танлаб олиш, тартиб-қоидаларида “Давлат харидлари йўриқномалари”ни билиши белгиланган.
3. Сизнинг тақдим этаётган маълумотингизда (резюмеда) танланган лавозимлар ва сиз тўғрингизда рус тилида батафсил маълумот бўлиши лозим.
4. Тавсия етилган вазифани бажариш учун зарур бўлган малака ва тажриба:
Малака ва кўникмалар:
• Энергетика соҳасини билиши ҳамда иқтисодиёт ва молия ёки бизнес бошқаруви бўйича олий маълумот эга бўлиши;
• 10 йиллик иш тажрибаси, шу жумладан корпоратив молия ва иқтисодиёт соҳасида раҳбарлик лавозимларида камида 5 йиллик иш стажи;
• Инглиз, рус ва ўзбек тилларида бемалол гаплаша олиши.
Умумий профессионал тажриба:
• Бошқариш қобилияти, жамоавий мувофиқлаштириш ва мулоқот қобилиятлари;
• Ўзаро тушуниш ва ходимлар билан яхши меҳнат муносабатларини ўрнатиш қобилияти.
Махсус профессионал тажриба:
• Ўзбекистон молия ва энергетика соҳасини билиши лозимлиги;
• Электр энергияси тизимини, шу жумладан диспетчерлик ва электр энергиясини узатиш тўғрисида маълумотга эгалиги;
• Тегишли воситалар ва тизимларни сотиб олиш, амалга ошириш ва улардан фойдаланиш билан боғлиқ бир қатор йўналишларда иш тажрибасига эга бўлиши, (ЕРП-корхона ресурсларини режалаштириш тизими ва бошқалар).
5. Ҳужжатлар электрон тарзда қабул қилинади: ҳужжатлар қуйидаги электрон почта манзилига юборилиши керак info@uzbekistonmet.uz
“Ўзбекистон миллий электр тармоқлари "AЖ суҳбат комиссияси
100084, Ўзбекистон, Тошкент, Осиё кўчаси, 42-уй.
7. Aхборот ва тушунтиришлар бериш бўйича қўшимча сўровлар юқорида кўрсатилган 7-бандга кўра муддати камида 3 кун олдин амалга оширилиши лозим:

ЗАПРОС НА ВЫРАЖЕНИЕ ЗАИНТЕРЕСОВАННОСТИ ПО ОТБОРУ ВЫСОКОКВАЛИФИЦИРОВАННОГО КОНСУЛЬТАНТА-ЭКСПЕРТА НА ДОЛЖНОСТЬ ФИНАНСОВЫЙ МЕНЕДЖЕР
1. Правительство Республики Узбекистан (далее-Правительство) и АО «Национальные электрические сети Узбекистана» (Оператор транспортирующей системы Узбекистана) приглашают заинтересованных и квалифицированных экспертов представить свое Выражение заинтересованности и резюме на данный должность по указанной электронной почте.
После недавнего разделения АО «Узбекэнерго», вертикально интегрированной электроэнергетической компании, на три компании (генерация, передача и распределение) Правительство Узбекистана ищет высококвалифицированного эксперта для поддержки руководства АО «Национальные электрические сети Узбекистана» (по передаче электроэнергии). Предлагаемый эксперт будет назначен на должность финансового менеджера.
• Высшее образование в области экономики и финансов и/или делового администрирования в энергетическом секторе или эквивалент;
• 10 лет соответствующего опыта работы, включая не менее 5 лет работы на руководящих должностях в области корпоративных финансов и экономики;
• Отличное управление, командная координация и коммуникативные навыки;
• Знание финансов и энергетики в Узбекистане будет преимуществом;
• Эксперт в области управления изменениями с доказанным опытом руководства корпоративными финансами;
• Опыт работы в ряде областей, связанных с закупками, внедрением и эксплуатацией соответствующих инструментов и систем (ERP-Система Планирования Ресурсов Предприятия и т. Д.).
Тендерный комитет АО «Национальные электрические сети Узбекистана»
100084, ул. Осиё, 42, Ташкент, Узбекистан
7. Дополнительные запросы о предоставлении информации и разъяснений могут быть сделаны не позднее чем за 7 дней до крайнего срока, указанного в пункте 5 выше, начиная с: