“Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ томонидан Осиё инфратузилмавий инвестициялар банки (кейинги ўринларда - ОИИБ) иштирокида молиялаштирилаётган “Ўзбекистон Республикаси электр энергиясини узатиш тизимининг барқарорлигини ошириш” инвестиция лойиҳаси амалга оширилмоқда. Лойиҳа доирасида лойиҳани баҳолаш ҳужжати (ЛБҲ) ва концепция ишлаб чиқиш учун халқаро консультант компания ёллаш учун халқаро тендер танлови асосида таклифлар қабул қилинмоқда. Барча қизиқиш билдирган ташкилотлар танловда иштирок этиши мумкин.
Қуйида батафсил маълумотлар келтирилган:
Лойиҳа номи
“Ўзбекистон Республикаси электр энергиясини узатиш тизимининг барқарорлигини ошириш”
Ўзбекистон
Ташаббускор
Харид тури
Лойиҳани баҳолаш ҳужжати ва концепция ишлаб чиқиш учун консультант хизматлари
Сектор
Энергетика
Эълон қилинган сана
03/04/2026
Эълон ёпилиш санаси:
24/04/2026
1. Молиялаштириш хақида маълумот
“Ўзбекистон миллий электр тармоқлари” АЖ мазкур лойиҳани Осиё инфратузилмавий инвестициялар банкининг (ОИИБ) грант маблағлари ҳисобидан амалга оширади.
2. Харид қилиш фаолияти тўғрисида маълумот
Тендер савдолари банкнинг харид қилиш сиёсати ва қоидалари билан тартибга солинади, бу ҳар қандай мамлакатдан ташкилотларнинг иштирок этишига имкон беради (агар тендер ҳужжатларида бошқача қоида назарда тутилмаган бўлса).
Консультант компания учун техник топшириқ ҳамда қизиқиш билдириш учун сўров (РEОИ) ОИИБ электрон сайтида қуйидаги ҳавола орқали эълон қилинган:

В рамках проекта объявляется международный тендер на привлечение международной консалтинговой компании для разработки документа оценки проекта (ДОП) и концепции. К участию в тендере приглашаются все заинтересованные организации.
Ниже приведена подробная информация:
Наименование проекта
«Повышение устойчивости системы передачи электроэнергии Республики Узбекистан»
Страна
Инициатор
Тип закупки
Консультационные услуги по разработке документа оценки проекта и концепции
Сектор
Дата публикации
03/04/2026
Дата закрытия объявления
24/04/2026
1. Информация о финансировании
АО «Национальные электрические сети Узбекистана» реализует данный проект за счет грантовых средств Азиатского банка инфраструктурных инвестиций (АБИИ).
Тендер проводится в соответствии с политикой и правилами закупок банка, что позволяет участвовать организациям из любых стран (если иное не предусмотрено тендерной документацией).
Техническое задание для консалтинговой компании, а также запрос на выражение заинтересованности (REOI), опубликованы на официальном сайте АБИИ по следующей ссылке: