Yirik mahalliy ishlab chiqaruvchi “Oʻzelektroapparat-Electroshield” AJ bilan birlamchi elektr qurilmalar yetkazib berish uchun shartnoma imzolandi
• 05.05.2023
“Jahon banki ishtirokida magistral elektr tarmoqlari podstansiyalarini modernizatsiya va rekonstruksiya qilish” investitsiya loyihasi doirasida 2023-yilning 23-yanvar kunida eʼlon qilingan MUTS/ICB/2016-16-sonli tender yakunlari bo‘yicha tenderda g‘olib deb topilgan, Oʻzbekistonda elektr qurilmalarni yirik ishlab chiqaruvchisi boʻlgan, “Oʻzelektroapparat-Electroshield” AJ bilan birlamchi qurilmalar yetkazib berish bo‘yicha qiymati 9.5 mln AQSH dollari bo‘lgan shartnoma imzolandi.
Shartnomada respublika boʻylab 18 ta magistral tarmoq podstansiyalariga birlamchi elektr qurilmalar, shuningdek, elegazli oʻchirgichlar, ajratkichlar, akkumulyator batareyalari, kuchlanish va tok transformatorlari xaridi koʻzda tutilgan.

Подписан контракт на поставку первичного электрооборудования с крупным местным производителем АО «Узэлектроаппарат-Электрощит»
• 05.05.2023
В рамках инвестиционного проекта «Модернизация и реконструкция подстанций магистральных электрических сетей» с участием Всемирного банка по результатам тендерных торгов №MUTS/ICB/2016-16, объявленных 23 января 2023 года, с АО «Узэлектроаппарат-Электрощит», крупным местным производителем электротехнического оборудования в Узбекистане, признанным победителем тендера подписан контракт на сумму 9,5 млн долларов США на поставку первичного оборудования.
Контрактом предусматривается поставка первичного электротехнического оборудования, в том числе поставка элегазовых выключателей, разъединителей, аккумуляторных батарей, трансформаторов напряжения и тока для 18 подстанций магистральных сетей по республике.