Кенгашнинг очиқликни таъминлаш, коррупцияга қарши курашиш ва давлат органи фаолиятини такомиллаштириш борасида амалга оширган чора-тадбирлар (очиқлик, шаффофлик ва жамоатчилик олдида ҳисобдорликни таъминлаш, давлат дастурлари ҳамда бошқа ҳужжатлар бўйича берилган вазифаларнинг ижросига оид ҳисоботларни эшитиш, хорижий мамлакатлардаги аналогик органлар тажрибаси ўрганилиб, ички ҳужжатлар ва фаолиятни такомиллаштириш борасида таклифлар ишлаб чиқиш) ҳақидаги ахборот расмий-веб сайт саҳифалари ҳамда унинг ижтимоий тармоқ саҳифалари орқали ОАВ ҳамда кенг жамоатчилик эътиборига тақдим этилмоқда.
Акциядорлик жамиятининг ҳисобот йиғилишлари, матбуот анжуманлари ва брифингларда Жамоатчилик кенгашининг иштироки, очиқлик ва шаффофлик сиёсатига оид маълумотлар Акциядорлик жамиятининг Мувофиқлик тизими (Комплайнс) хизмати томонидан баёнлаштирилиб, Ахборот хизмати томонидан расмий веб-сайт саҳифаларига юкланиб борилмоқда.
Ушбу фаолият Акциядорлик жамиятининг Жамоатчилик кенгаши Низоми билан тартибга солинган. Қуйидаги иловада (Низомда) батафсил маълумотлар тақдим этилган.

Обеспечение открытости Общественного совета
Информация о мерах, принимаемых Советом для обеспечения открытости, борьбы с коррупцией и совершенствования деятельности государственного органа (обеспечение открытости, прозрачности и подотчетности перед общественностью, заслушивание докладов о выполнении задач, поставленных в рамках государственных программ и других документов, изучение опыта аналогичных органов в зарубежных странах, разработка предложений по совершенствованию внутренней документации и деятельности), представляется средствам массовой информации и широкой общественности на страницах официального сайта и в социальных сетях.
Информация об участии Общественного совета в освещении заседаний, пресс-конференций и брифингов Акционерного общества, информация о политике открытости и прозрачности протоколируется Службой Комплаенс Акционерного общества и размещается на страницах официального сайта Информационной службой.
Данная деятельность регулируется локальном нормативном документом Общественного совета Акционерного общества. Подробная информация приведена в следующем приложении (Устав).