Ma'lumki, “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” aksiyadorlik jamiyati tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 9 yanvardagi PQ-4563-sonli qaroriga asosan “O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASIDA 500 kVli G‘UZOR–REGAR (507-HAVO LINIYASI) ELEKTR UZATISH LINIYASINI TIKLASH” loyihasi amalga oshirilmoqda.
Yodingizda bo‘lsa, Loyihani amalga oshirish doirasida 2020 yil 6 may kuni Xalqaro tender savdosi e'lon qilingan edi. 2020 yil 4 iyun kuni ushbu tenderga qatnashishga takliflarini taqdim etgan xalqaro va mahalliy kompaniyalar ishtirokida “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ markaziy apparat binosida videokonferensiya orqali tender oldi muzokarasi o‘tkazildi. Muzokara jarayonida aksariyat kompaniyalardan tender muddatini uzaytirib berish to‘g‘risida takliflar tushdi.

СРОК ТЕНДЕРА БЫЛ ПРОДЛЕН ДО 1 ИЮЛЯ ТЕКУЩЕГО ГОДА
АО «Национальные электрические сети Узбекистана» в соответствии с Приказом Президента Республики Узбекистан от 9 января 2020 года № ПП-4563 в рамках реалиазации проекта 6 мая 2020 года объявила международные тендерные торги НА ПРОЕКТИРОВАНИЕ, ЗАКУПКУ И СТРОИТЕЛЬСТВО МАГИСТРАЛЬНОЙ ЛИНИИ ЭЛЕКТРОПЕРЕДАЧ ОТ ПС 500 кВ «ГУЗАР» ДО ПС 500 кВ «РЕГАР», ПРИ ФИНАНСИРОВАНИИ АЗИАТСКОГО БАНКА РАЗВИТИЯ (АБР).
4 июня 2020 года в центральном офисе АО «Национальные электрические сети Узбекистана» прошла предтендерная видеоконференция с участием международных и местных компаний, подавших заявки. В ходе переговоров были получены предложения от большинства компаний о продлении тендерного срока.
На основании протокола закупочной комиссии № SL-02 от 11 июня 2020 года срок тендера был продлен до 1 июля текущего года.