O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmoni
Mamlakatimizda so‘z va matbuot erkinligini rivojlantirish, xalqimizning axborot sohasidagi konstitutsiyaviy huquqlarini ta’minlash, davlat va jamiyat boshqaruvida ochiqlik va oshkoralik tamoyillarini mustahkamlashga qo‘shayotgan munosib hissasi, global axborot maydonida milliy manfaatlarimizni himoya qilish, Yangi O‘zbekistondagi demokratik islohotlar, yangilanish jarayonlari va erishilayotgan yutuqlarni keng yoritishdagi katta xizmatlari, zamonaviy jurnalistika uchun yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash borasidagi samarali faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:
Abdullayev Farxod Badalovich - «Sevimli» telekanalining «Eslab, eslab» loyihasi boshlovchisi
Kazakbayev Tulkun Muxitdinovich - O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi a’zosi, yozuvchi va publitsist
Qurbonova Aziza Abdusabitovna - Ommaviy axborot vositalari uchun kontent tayyorlash markazining axborot tayyorlash bo‘limi yetakchi mutaxassisi
Soliyeva Azizaxon Turg‘unovna - Buvayda tumani «Buvayda ko‘zgusi» gazetasi bosh muharriri, Farg‘ona viloyati
Atabekova Zuxri - ijtimoiy tarmoqlardagi «Zuhra_buvi» sahifasi asoschisi, bloger
Biryukov Valeriy Vasilevich - «ТАСС» axborot agentligining O‘zbekistondagi muxbiri
Mustakimov Rim Munirovich - «Zarafshon» va «Самаркандский вестник» gazetalari tahririyati katta musahhihi, Samarqand viloyati
Naxanov Jaxongir Atayarovich - «Ishonch» va «Ishonch-Доверие» gazetalari bosh muharriri o‘rinbosari
Suvonov Lutfulla Xayrullayevich - «Yangi O‘zbekiston» gazetasi tahririyatining ijtimoiy-siyosiy hayot va huquq bo‘limi katta muxbiri
Tulegenov Sharafitdin Bakirovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» radiokanali xalqaro tahliliy dasturlar guruhi muallif-sharhlovchisi
Shirmuxamedov Dilshod Sagdullayevich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» ijodiy birlashmasi teleoperatori
Rizayev Murodjon Ziyayevich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Sport» ijodiy birlashmasi futbol translyatsiyalarini uyushtirish muharririyati sharhlovchisi
Xayitova Laylo Sattorovna - «Xabar.uz» internet nashrining Buxoro viloyati bo‘yicha muxbiri
Majidov Shoxrux G‘olib o‘g‘li - «Kun.uz» internet nashri muxbiri
Meliqo‘ziyev Ravshanbek Isomiddin o‘g‘li - ijtimoiy tarmoqlardagi «Platina.uz» va «Pinkod.uz» sahifalari asoschisi, bloger
To‘lqinova Mahliyo Ozod qizi - ijtimoiy tarmoqlardagi «Sinchalak blog» sahifasi asoschisi, bloger
Abdullayev A’lo Abzalovich - O‘zbekiston Milliy axborot agentligi fotomuxbiri
Avalboyev Ikrom Xolyigitovich - O‘zbekiston Milliy axborot agentligi muxbiri
Allayev Akbarali Odinamaxmatovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» ijodiy birlashmasi muharrirlar guruhi bosh muharriri
Askarov Jobirxon Kozim o‘g‘li - O‘zbekiston mahallalari uyushmasi matbuot kotibi
Atamuratov Ilxambek Muxammetali uli - «Jaslar TV» telekanali va «Nukus FM» radiosi bosh muharriri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
A’loyeva Nigoraxon Akrom qizi - «Daryo.uz» internet nashri muharriri
Zakirova Nodira Nasirovna - «Bir safda» jurnali tahririyati bo‘lim muharriri
Ibragimova Zebiniso Asatovna - Nurota tumani axborot-kutubxona markazi axborot-bibliografiya xizmati rahbari, Navoiy viloyati
Irgasheva Maxsuma Raxmatovna - «Saodat» jurnali musahhihi
Karimov Baxtiyor Almosboyevich - «Mening yurtim» telekanalining kino tahririyati muharriri
Karimova Odinaxon Bokibilloyevna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi  «Yoshlar» ijodiy birlashmasi direktorining «Navo» telekanali bo‘yicha o‘rinbosari
Kulmatova Dilafruz Ravshanovna - «UzReport TV» telekanali katta muharriri
Logvina Yuliya Sergeyevna - «Народное слово» gazetasi bo‘lim muharriri
Maxmudov Otabek Ulugbekovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston tarixi» telekanali ilmiy-tahliliy va intellektual ko‘rsatuvlar muharririyati teleoperatori
Mir-Artikov Nuriddin Maxkamovich - G‘afur G‘ulom nomidagi nashriyot-matbaa ijodiy uyining bosma sexi chop etuvchisi

За достойный вклад в развитие свободы слова и печати в стране, обеспечение конституционных прав граждан в информационной сфере, укрепление принципов открытости и гласности в государственном и общественном управлении, большие заслуги в защите национальных интересов в глобальном информационном пространстве, широком освещении демократических реформ, процессов обновлений и достигаемых успехов в Новом Узбекистане, плодотворную деятельность по подготовке высококвалифицированных кадров для современной журналистики, воспитанию молодого поколения в духе любви и преданности Родине, уважения общечеловеческих ценностей, а также за активное участие в общественной жизни наградить:
Абдуллаева Фархода Бадаловича - ведущего проекта «Эслаб, эслаб» телеканала «Севимли»
Казакбаева Тулкуна Мухитдиновича - члена Союза журналистов Узбекистана, писателя и публициста
Курбонову Азизу Абдусабитовну - ведущего специалиста отдела подготовки информации Центра подготовки контента для средств массовой информации
Солиеву Азизахон Тургуновну - главного редактора газеты «Бувайда кўзгуси» Бувайдинского района, Ферганская область
Атабекову Зухри - создателя страницы «Zuhra_buvi» в социальных сетях, блогера
Бирюкова Валерия Васильевича - корреспондента информационного агентства «ТАСС» в Узбекистане
Мустакимова Рима Мунировича - старшего корректора редакции газет «Зарафшон» и «Самаркандский вестник», Самаркандская область
Наханова Жахонгира Атаяровича - заместителя главного редактора газет «Ishonch» и «Ishonch-Доверие»
Сувонова Лутфуллу Хайруллаевича - старшего корреспондента отдела общественно-политической жизни и права редакции газеты «Янги Ўзбекистон»
Тулегенова Шарафитдина Бакировича - автора-обозревателя группы международных аналитических программ радиоканала «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Ширмухамедова Дилшода Сагдуллаевича - телеоператора творческого объединения «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Ризаева Муроджона Зияевича - комментатора редакции по организации футбольных трансляций творческого объединения «Sport» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Хайитову Лайло Сатторовну - корреспондента интернет-издания «Xabar.uz» по Бухарской области
Мажидова Шохруха Голиб угли - корреспондента интернет-издания «Kun.uz»
Меликузиева Равшанбека Исомиддин угли - создателя страниц «Platina.uz» и «Pinkod.uz» в социальных сетях, блогера
Тулкинову Махлиё Озод кизи - создателя страницы «Sinchalak blog» в социальных сетях, блогера
Абдуллаева Аъло Абзаловича - фотокорреспондента Национального информационного агентства Узбекистана
Авалбоева Икрома Холйигитовича - корреспондента Национального информационного агентства Узбекистана
Аллаева Акбарали Одинамахматовича - главного редактора группы редакторов творческого объединения «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Аскарова Жобирхона Козим угли - пресс-секретаря Ассоциации махаллей Узбекистана
Атамуратова Илхамбека Мухамметали ули - главного редактора телеканала «Жаслар ТВ» и радио «Нукус ФМ»,  Республика Каракалпакстан
Аълоеву Нигорахон Акром кизи - редактора интернет-издания «Daryo.uz»
Закирову Нодиру Насировну - редактора отдела редакции журнала «Бир сафда»
Ибрагимову Зебинисо Асатовну - руководителя информационно-библиографической службы Информационно-библиотечного центра Нуратинского района, Навоийская область
Иргашеву Махсуму Рахматовну - корректора журнала «Саодат»
Каримова Бахтиёра Алмосбоевича - редактора киноредакции телеканала «Менинг юртим»
Каримову Одинахон Бокибиллоевну - заместителя директора творческого объединения «Yoshlar» по телеканалу «Navo» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Кулматову Дилафруз Равшановну - старшего редактора телеканала «UzReport TV»
Логвину Юлию Сергеевну - редактора отдела газеты «Народное слово»
Махмудова Отабека Улугбековича - телеоператора редакции научно-аналитических и интеллектуальных программ телеканала «O‘zbekiston tarixi» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Мир-Артикова Нуриддина Махкамовича - печатника печатного цеха Издательско-полиграфического творческого дома имени Гафура Гуляма
Мирсадикова Миравзала Мирвахидовича - продюсера радио «HIT FM» общества с ограниченной ответственностью «Yoshlar ovozi»
Нишанова Нодирбека Искандаровича - создателя страницы «Qurultoy» в социальных сетях, блогера
Пайдаева Хасана Ибрагимовича - ведущего специалиста Центра подготовки контента для средств массовой информации