UMUMIY XARID BO‘YICHA XABAR
Loyiha doirasida «O‘zbekiston MET» AJ ning magistral elektr uzatish tizimida elektr energiyasini monitoring qilish, boshqarish va nazorat qilishni modernizatsiya qilish uchun uskunalar va axborot tizimlarini loyihalash, o‘rnatish, ishga tushirish va sinovdan o‘tkazishni o‘z ichiga oladi.
Jahon banki tomonidan moliyalashtirilgan shartnomalar boʻyicha xaridlar Jahon bankining «IPF (2021-yil iyul) qarz oluvchilar uchun xaridlar boʻyicha nizom»da  belgilangan tartiblarga muvofiq amalga oshiriladi va Nizomda belgilanganidek, barcha munosib yuridik va jismoniy shaxslar uchun ochiqdir. Loyiha muzokaralari natijasida Jahon banki oʻz veb-saytida kelishilgan dastlabki xarid rejasini va Bank tasdiqlanganidan soʻng barcha keyingi yangiliklarni e’lon qiladi.
Xalqaro tender savdolari orqali xarid qilinadigan shartnomalar boʻyicha maxsus tanlov xabarlari UN Development Business online, Jahon bankining veb-sayti, «O‘zbekiston MET» AJ veb-sayti hamda “Xalq soʻzi” milliy gazetasining Oʻzbekistondagi tirajida eʼlon qilinadi.
Quyidagi shartnomalar bo‘yicha yetkazib beruvchilar va pudratchilarning dastlabki saralov amalga oshirilmaydi:
Lot 1: SCADA/EMS/RTU/Telekommunikatsiya;
Lot 2: Optik tolali kabellar.
Yuqorida keltirilgan loyiha bo‘yicha tovarlar, xizmatlar, konsalting bo‘lmagan xizmatlar va konsalting xizmatlarini taqdim etish bo‘yicha istagi bo‘lgan yoki qo‘shimcha ma’lumotga ega bo‘lmoqchi bo‘lgan manfaatdor yuridik va jismoniy shaxslar Qarz oluvchiga quyidagi manzil bo‘yicha murojaat qilishlari mumkin:

УВЕДОМЛЕНИЕ О ЗАКУПКАХ
Проект будет включать в себя следующие компоненты, проектирование, монтаж, пуско-наладка и испытания оборудования и информационных систем с целью модернизации систем контроля, управления, передачи электроэнергии в магистральной системе электропередачи НЭСУ.
Закупка по контрактам, финансируемым Всемирным банком, будет осуществляться в соответствии с процедурами, указанными в Руководствах по закупкам Всемирного банка для заемщиков IPF (Июль 2021 г.) (Руководства по закупкам), и открыта для всех правомочных фирм и частных лиц, как определено в Руководстве. По итогам переговоров по проекту, Всемирный банк опубликует на своем веб-сайте согласованный первоначальный план закупок и всех последующих обновлений после того, как будет получено одобрение со стороны Банка.
Специальное уведомление о торгах по контрактам, подлежащим закупкам посредством Международных конкурсных торгов, будут объявлены по мере их поступления в UN Development Business online, на веб-сайте Всемирного банка, на веб-сайте НЭСУ, а также в национальной газете «Халк сўзи», тиражируемой в Республике Узбекистан.
Предварительный квалификационный/первоначальный отбор поставщиков и подрядчиков по следующим контрактам не требуется:
Лот 1: SCADA/EMS/RTU/Телекоммуникации;
Лот 2: Волоконно-оптические кабели.
Заинтересованные правомочные фирмы и физические лица, которые хотели бы рассмотреть возможность предоставления товаров, работ, не консультационных услуг и консультационных услуг по вышеупомянутому проекту, или те, которым необходима дополнительная информация, могут связаться с Заемщиком по указанному ниже адресу: