O'zbekiston Respublikasi
ESTART loyihasi Loyihalarni amalga oshirish guruhi (LAOG) uchun kompyuter texnikasi va boshqa qurilmarani xarid qilish
№: ESTART/RFQ/2026-1
1. O‘zbekiston Respublikasi Hukumati «Elektr energetika sektorini transformatsiya qilish va barqaror elektr uzatish» (ESTART) loyihasini amalga oshirish uchun Xalqaro taraqqiyot assotsiatsiyasidan (Bank) moliyalashtirish oldi va mazkur mablag‘larning bir qismini Loyihalarni amalga oshirish guruhi (LAOG) ehtiyojlari uchun, jumladan ESTART loyihasi doirasida kompyuter texnikasi va boshqa qurilmalarni sotib olish rejalashtirilgan.
2. Kompyuterlar va boshqa elektron qurilmalarni («Mahsulot») yetkazib berishdan maqsad — LAOG ofisini yuqori sifatli texnikalar bilan ta’minlashdir.
3. Yetkazib berish Shartnoma imzolangan sanadan e'tiboran 5 (besh) kun ichida amalga oshirilishi rejalashtirilgan. Ushbu xarid bo‘yicha batafsil Narx so‘rovi (RFQ) quyidagi havola orqali yuklab olinishi mumkin:
https://cloud.uzbekistonmet.uz/index.php/s/K5xmgd2XxkP2cM8
4. O‘zbekiston milliy elektr tarmog‘lari (O‘zMET) firmalarni o‘zlarining texnik va moliyaviy takliflarini taqdim etishga taklif etadi. Yetkazib berishni amalga oshirish uchun eng malakali firmalar Xarid qoidalarida bayon etilgan Narx so‘rovi (RFQ) tanlash usuli asosida tanlanadi. Ushbu taklifga ko‘ra firmalar narx takliflari ro‘yxati tuziladi va Shartnoma eng past narxni taklif etgan eng malakali firma bilan tuziladi.
5. Firmalarning e'tibori Jahon bankining «Investitsion loyihalarni moliyalashtirish bo‘yicha qarz oluvchilar uchun xarid qoidalari» (2025 yil sentabr) («Xarid qoidalari») III bo‘limi, 3.14, 3.16 va 3.17-bandlariga qaratiladi, ularda Jahon bankining manfaatlar to‘qnashuvi bo‘yicha siyosati bayon etilgan. Qo‘shma korxona tuzilgan taqdirda, uning barcha ishtirokchilari shartnoma bo‘yicha qo‘shma va alohida javobgarlik yuklaydi.
6. Qo‘shimcha ma'lumot quyidagi elektron pochta orqali olish mumkin:
pmu.modernization@gmail.com
7. RFQ ga ilova qilingan shakllardagi (1, 3 va 4-ilovalar) narx taklifingizni quyidagi manzilga elektron tarzda yuborish mumkin: pmu.modernization@gmail.com
Barcha zarur va to‘ldirilgan hujjatlar bitta parol bilan himoyalangan ZIP-faylga jamlanishi va elektron xat ilovasi sifatida yuborilishi lozim.
ZIP-fayliga parol ariza xatida ko‘rsatilmasligi kerak. Firmalar parolni 2026 yil 16 iyun, soat 16:00 dan (Toshkent vaqti bo‘yicha) erta bo‘lmagan holda va 2026 yil 16 iyun, soat 16:10 dan (Toshkent vaqti bo‘yicha) kech bo‘lmagan holda yuqoridagi manzilga alohida elektron xat orqali yuborishi kerak:
Kimga:
F.I.Sh.
Ismoiljon Abduganiyev
Telefon
+99871 236 66 33
Faks
Mavjud emas
Elektron pochta manzili
Takliflar qutisi fizik manzili (agar tadbiq etilsa)
Buyurtmachiga yuqorida 3-bandda ko‘rsatilgan manzilga narx taklifi (takliflari) qabul qilish uchun oxirgi muddat: 2026 yil 16 iyun, soat 16:00 (Toshkent vaqti bo‘yicha).

Закупка компьютерной техники для ГРП «Всемирного банка»
1. Правительство Республики Узбекистан получило финансирование от Международной ассоциации развития (Банк) для реализации проекта «Трансформация электроэнергетического сектора и устойчивая электропередача» (ESTART) и планирует использовать часть средств для обеспечения нужд Группы реализации проекта (ГРП), включая приобретение компьютерной техники в рамках проекта ESTART.
2. Целью поставки персональных компьютеров и иного электронного оборудования («Услуга») является оснащение офиса ГРП высококачественным оборудованием.
3. Предполагается, что выполнение поставки займёт 5 (пять) дней с даты подписания Договора. Подробный Запрос котировок (ЗК) по данной закупке доступен для скачивания по ссылке ниже:
https://cloud.uzbekistonmet.uz/index.php/s/K5xmgd2XxkP2cM8
4. Национальная электрическая сеть Узбекистана (НЭСУ) настоящим приглашает правомочные фирмы представить свои технические и финансовые предложения. Наиболее квалифицированные фирмы для выполнения поставки будут отобраны в соответствии с методом отбора путём Запроса котировок (ЗК), изложенным в Правилах закупок. По результатам настоящего приглашения будет составлен сравнительный перечень фирм с их ценовыми предложениями, и Договор будет заключён с наиболее квалифицированной фирмой, предложившей наименьшую цену.
5. Внимание заинтересованных фирм обращается на раздел III, пункты 3.14, 3.16 и 3.17 «Правил закупок для заёмщиков по инвестиционному проектному финансированию» Всемирного банка (сентябрь 2025 г.) («Правила закупок»), в которых изложена политика Всемирного банка в отношении конфликта интересов. Консультанты могут объединяться с другими фирмами в целях усиления своей квалификации, однако должны чётко указывать, является ли такое объединение совместным предприятием и/или субконсалтинговой структурой. В случае создания совместного предприятия все его участники несут солидарную и раздельную ответственность по всему контракту в случае его получения.
6. Дополнительная информация может быть получена по электронной почте: pmu.modernization@gmail.com
7. Ваше ценовое предложение в формах, прилагаемых к ЗК (Приложения 1, 3 и 4), может быть представлено в электронном виде по следующему адресу: pmu.modernization@gmail.com
Все необходимые документы и заполненные формы должны быть объединены в один защищённый паролем ZIP-файл и направлены в виде вложения к электронному письму.
Пароль к ZIP-файлу не должен содержаться в письме с заявкой. Поставщики обязаны направить пароль отдельным электронным письмом на тот же адрес не ранее 16 июня 2026 г. в 16:00 (по ташкентскому времени) и не позднее 16 июня 2026 г. в 16:10 (по ташкентскому времени):
Кому:
Исмоилжон Абдуганиев
Телефон
+99871 236 66 33
Факс
Н/Д
Адрес электронной почты
pmu.modernization@gmail.com
Физический адрес ящика для предложений (если применимо)
Крайний срок получения Заказчиком ценового предложения (предложений) по адресу, указанному в пункте 3 выше: 16 июня 2026 г., 16:00 (по ташкентскому времени).